Українці зможуть відстежувати інформацію про нерухомість онлайн

У реєстрах є інформація лише про ті об’єкти нерухомості, які були придбані або зареєстровані за бажанням власників після 1 січня 2013 року.

В Україні запустили реєстр, за допомогою якого можна відстежувати інформацію про нерухомість.

Про це повідомляється на сайті сервісу Опендатабот.

У відкритому доступі будуть договори купівлі-продажу, договори міни, дарування, спадковий договір, приватизація житла державної або комунальної власності.

Як зазначають, для того, щоб перевірити інформацію про нерухомість, необхідно додати Опендатабот в Telegram, Viber, Facebook Messenger, вести податковий номер (ІПН) власника або код компанії, дізнатися про майно, яке йому належить. Також можна підписатися на зміну статусу об’єктів.

Водночас, більш детальна інформація доступна у виписці з реєстру, однак ця послуга коштує 23 гривні і доступна безпосередньо в боті.

У виписці буде повна інформація про об’єкт, його власника, частки власності, підставу виникнення права власності. Також буде доступна інформація про обтяження, до прикладу, чи знаходиться майно під заставою.

При цьому, розробники пояснюють, що в реєстрах є інформація лише про ті об’єкти нерухомості, які були придбані або зареєстровані за бажанням власників після 1 січня 2013 року. Якщо майно було зареєстровано раніше — вам доведеться просити паперові правовстановлюючі документи.

категорії
Суспільство

Публікації по темі