Українцям радять активніше звертатись за субсидіями

Міністерство соціальної політики України закликає охочих отримати субсидію на житлово-комунальні послуги в повному обсязі в терміновому порядку звернутися за її призначенням.

Міністерство соціальної політики України закликає охочих отримати субсидію на житлово-комунальні послуги в повному обсязі в терміновому порядку звернутися за її призначенням, інакше вона буде нарахована тільки з місяця звернення.

Про це під час брифінгу сказав заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко, повідомляє пресслужба міністерства, передає finance.ua.

“На сьогодні діє норма, яка передбачає, що звернення за оформленням житлової субсидії надходять упродовж двох місяців з початку опалювального періоду. В такому разі субсидія призначається з початку опалювального сезону. Якщо звернення прийшло після закінчення двох місяців, то субсидія нараховуватиметься з місяця, в якому надійшла заявка”, – пояснив Віталій Музиченко.

Є кілька варіантів звернення за субсидією:

  • можна заповнити декларацію, вкласти її в конверт і надіслати на адресу управління соцзахисту поштою;
  • можна використовувати електронну форму і подати документи, завіряючи електронно-цифровим підписом.

Громадянин може сам обрати спосіб отримання субсидії:

  • готівкове відшкодування приходить разом з пенсією чи паралельно;
  • безготівка адмініструється Ощадбанком і надходить одразу на рахунок надавача послуг. Це важливо для того, щоб не утворювалось заборгованостей за спожиті комунальні послуги.

Якщо пільговику не нарахували допомогу:

  • необхідно звернутись до органів соціального захисту за місцем проживання для уточнення даних про себе та членів сім’ї;
  • після цього інформація в реєстрі буде відкоригована, а сума субсидії донарахована з жовтня місяця.

Станом на листопад цього року відбулась 100% виплата усіх субсидій 3 млн господарствам – готівкових виплат на суму 3,1 млрд грн та безготівкових на суму 191 млн грн.

Середній розмір субсидії склав – 800 грн на особу та 1200 грн на сім’ю. Більше 50% одержувачів отримують субсидію у розмірі 25-50%.

категорії
Суспільство

Публікації по темі