Українцям видали вже половину запланованих на рік “теплих кредитів”

Українці отримали в банках понад 23 млн грн – на утеплення приватних будинків.

Цього року близько 43 тис. родин в Україні отримали у банках 540 млн грн “теплих кредитів”, або понад половину від усього прогнозованого обсягу кредитування на рік.

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

“Загалом у 2019 році близько 43 тис. родин вже отримали в банках 540 млн грн “теплих кредитів”. Це більше половини від усього прогнозованого обсягу кредитування у цьому році – 1,1 млрд грн “теплих кредитів” (за наявного бюджетного фінансування у розмірі 400 млн гривень)”, – вказали у відомстві.

Лише за черговий звітний тиждень, навіть попри свята, понад 40 млн грн “теплих кредитів” на енергоефективні заходи залучили близько 6 тис. родин.

Зокрема, українці отримали в банках: понад 23 млн грн – на утеплення приватних будинків; 17 млн грн – для ОСББ; понад 1 млн грн – на твердопаливні котли.

“Цікаво, що попит на програму лишається особливо високим серед ОСББ. Так, минулого тижня “теплі кредити” видано для ще 65 ОСББ. Це близько 5 тис. родин, які об’єдналися і прийняли рішення приводити будинки до ладу та створювати комфортні умови проживання”, – відзначили у Держенергоефективності.

Як повідомляли, АБ “Укргазбанк” 14 днів тому розпочав черговий етап реалізації державної програми «Теплі кредити». Програма передбачає фінансування українців з метою здійснення енергоефективних заходів. Так, за цей час було видано 2300 кредитів на суму більш ніж 87,4 млн грн.

За умовами програми, позичальникам буде відшкодовано частину суми кредиту з боку держави. Зокрема, для фізичних осіб – 20%, якщо за кредитні кошти придбавається негазовий котел (35% для позичальників, яким призначено субсидію), а 35%, якщо кредитні кошти спрямовуються на придбання іншого енергоефективного обладнання або матеріалів.

Довідка

За умовами програми, позичальникам буде відшкодовано частину суми кредиту з боку держави. Більше того, держпрограма «Теплі кредити» стала важливим кроком у впровадженні енергоефективних заходів у житлових будинках, адже нині питання економії енергоресурсів поставлено дуже гостро як на державному рівні, так і на рівні кожної окремої родини.

Нагадаємо, за останній тиждень понад 1 100 українських родин скористалися Урядовою програмою «теплих кредитів», залучивши на енергоефективні заходи близько 42 млн грн в Укргазбанку та Ощадбанку.

категорії
Суспільство

Публікації по темі