Українські міста повинні обмежити висотність забудов

В генеральному плані міста повинен з'явитись новий пункт "блакитна лінія".
http://www.minregion.gov.ua/press/news/partshaladze-mista-povinni-zminyuvati-generalni-plani-ta-vvoditi-blakitni-liniyi-dlya-obmezhennya-visotnosti-zabudovi/

Українські міста повинні внести до генеральних планів новий пункт – “блакитну лінію”- яка має обмежувати висотність забудов.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, Лев Парцхаладзе.

З 1 вересня минулого року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми “Планування і забудова територій”, які, зокрема, вперше ввели норму щодо обмеження висотності будівель у населених пунктах України — так звані “блакитні лінії”. Вони регулюють силует і висотність забудови та сприяють збереженню гармонійного вигляду населених пунктів.

“Місцеві органи не поспішають змінювати генплани. Нам вони прямо не підпорядковуються. Ми можемо регулювати їх роботу тільки нормами і правилами. Але питання, чи виконують вони їх. Поки не бачимо результатів”, — наголосив заступник.

Нагадаємо, з 1 вересня минулого року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми (ДБН), які додали обмеження висотності будівель у населених пунктах (“блакитні лінії”) для регулюванння силуету і висотністі забудови.

Крім цього він додав, що в рамках закону про децентралізацію на місця було делеговано багато повноважень та доходів. Тому виконання державних будівельних норм також повинно бути на постійному контролі місцевої влади. “Якщо чотири роки тому доходи всіх місцевих бюджетів були близько 50-60 млрд гривень, то сьогодні це вже близько 300 млрд гривень. Їм передані колосальні ресурси і можливості. І вони мають їх використовувати”, — підкреслив він.

Додамо, у проект нових змін до державних будівельних норм “Вулиці і дороги населених пунктів” вже внесено новий пункт, який дає можливість влаштовувати наземні пішохідні переходи із “косою зеброю” під кутом до тротуару до 70 градусів. Проект змін розробляють фахівці ДП “ДерждорНДІ”.

Довідка

Нові ДБН “Планування і забудова територій” були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року. Вони офіційно набули чинності 1 вересня 2018 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі