Українських приватних нотаріусів переслідує вірус

Кіберзлочинці отримували доступ до ресурсів комп’ютера нотаріуса.

Кіберполіція зафіксувала випадки розповсюдження вірусу замаскованого під повідомлення від держустанов.

Про це повідомила прес-служба Національної поліції України.

«Для надсилання шкідливого програмного забезпечення правопорушники використовували поштові сервіси українських компаній www.ukr.net та www.i.ua. Повідомлення із шкідливими додатками надходили начебто від імені державних установ, зокрема судів різних інстанцій», – повідомила прес-служба.

У повідомленні йдеться, що шкідливе програмне забезпечення націлене на користувачів, які є приватними нотаріусами України.

Прес-служба зазначила, що на пошту приходили архівні файли, які зовні виглядали як відсканований документ, створений від імені державної установи. Після відкриття документу користувачем, відбувався запуск шкідливого програмного забезпечення. Автоматично відбувалось додавання запису в реєстр операційної системи для його автозавантаження. У результаті шкідливе програмне забезпечення переходило у прихований режим очікування з’єднання та в повній мірі надавало доступ до ресурсів комп’ютера жертви.

Задля уникнення зараження комп’ютерів, Департамент кіберполіції радить не відкривати листи від сумнівних адресатів з сумнівним змістом, використовувати антивірусні програми, систематично оновлювати операційну систему і не надавати доступ стороннім особам до персонального комп’ютера.

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі