Україну поділять на 4 світлокліматичні зони

Відповідна норма ДБН вступить в дію вже навесні.

З весни наступного року вступає в дію нова норма ДБН, згідно якої територію України буде розширено до 4 світлокліматичних зон.

Про це повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, на своїй сторінці у Facebook.

“Світлокліматичні зони приймаються у розрахунку необхідного рівня природного освітлення і мінімального розміру світлопрорізів (вікон) при проектуванні приміщень. Раніше Україна була поділена тільки на 2 світлокліматичні зони, в першу з яких входили Одеська область і Крим, в другу – вся інша територія. Проте це не зовсім коректно. Адже територія країни не мала і зміни у світловому кліматі набагато відчутніші”, – зазначив Лев Парцхаладзе.

Згідно нових ДБН світлокліматичне зонування України було розширено до 4-х зон. До першої зони відносяться – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області; до другої – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська, Черкаська області; до третьої – Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області; до останньої – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

Як зазначив Лев Парцхаладзе, завдяки новій нормі підвищиться інсоляція та комфорт в приміщеннях.

Відповідна норма була розроблена ТОВ “КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ”, яке веде діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, та надає послуги технічного консультування в цих сферах.

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі