“Укрзалізниця” підвищила тарифи на вантажні перевезення

Це перший етап на шляху до запровадження постійно діючої моделі автоматичної індексації тарифів на індекс цін.

АТ “Укрзалізниця” 30 березня провела індексацію тарифів на вантажні залізничні перевезення в межах України на 14,2%.

Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ “Укрзалізниця” Андрій Рязанцев, передає прес-служба компанії.

Як наголошується, березневе підвищення – це перший етап на шляху до запровадження постійно діючої моделі автоматичної індексації тарифів на індекс цін виробників промислової продукції.

“Нова концепція тарифоутворення на залізничному транспорті має бути розроблена “Укрзалізницею” спільно з учасниками ринку до 1-го липня 2019 року”, – повідомили в компанії.

Нагадаємо, як повідомляли, Укрзалізниця пропонує вибір: компенсувати збитки за роботу малодіяльних станцій чи збільшити навантаження для їх беззбитковості.

За підсумками аналізу діяльності вантажних станцій понад 300 – малодіяльні. У кожної з них загальнодобове середнє навантаження та вивантаження нижче показника усіх вантажних станцій Укрзалізниці та становить менше 10%. Однак, Укрзалізниця не наполягає на їх закритті, а пропонує комплексні рішення для продовження їх роботи.

За словами Андрія Рязанцева, директора з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» серед малодіяльних станцій лише 6 у другому півріччі минулого року мали позитивний фінансовий результат, усі решта  збиткові, тобто витрати на їх утримання та експлуатацію перевищують доходи.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі