Укрзалізниця презентувала порядок визначення плати за користування вагонами компанії

Про результати цієї роботи компанія планує поінформувати учасників ринку додатково.

Менеджмент Укрзалізниці провів обговорення з вантажовідправниками Порядку визначення плати за користування власними вагонами АТ «Укрзалізниця» під час виконання вантажних операцій

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Рішення про його затвердження було прийнято на засіданні правління компанії 26 квітня 2019 року. Окрім вантажовідправників, в обговоренні також взяли участь представники Державної регуляторної служби України, Антимонопольного комітету України.

Представляючи Порядок визначення плати за користування власними вагонами АТ «Укрзалізниця» під час виконання вантажних операцій, директор з розвитку бізнесу Укрзалізниці Андрій Рязанцев повідомив, що основна мета запровадження документу – зменшити час понаднормового простою вагонів на під’їзних коліях, що в результаті дозволить покращити оборот вагонів та збільшити можливості для клієнтів користуватися вагонами Укрзалізниці. Так, лише завдяки дотриманню нормативних термінів, відведених на вантажні операції, за наявного парку вагонів Укрзалізниця може збільшити обсяги перевезень вантажів майже на 10 % або 27 млн тонн на рік.

За словами Андрія Рязанцева, сьогодні 0,5 млн вантажних операцій затримуються на понад 49 годин. На таку негативну ситуацію, коли вагони перетворюються на склади на колесах, впливають і діючі занизькі тарифи на сплату за несвоєчасне повернення вагонів. Для порівняння: плата за добу за зберігання вантажів у вагоні Укрзалізниці складає 88 грн, тоді як в елеваторі – 120 грн. Саму тому Укрзалізниця пропонує застосувати новий підхід, коли плата за користування власними вагонами перевізника під час виконання вантажних операцій складатиметься з двох плат: за використання власних вагонів перевізника під час виконання вантажних операцій та за перенесення терміну наступної вантажної операції для власних вагонів перевізника.

«Ми пропонуємо запровадити безкоштовне користування вагонами Укрзалізниці під вантажними операціями від 0 до 6 годин включно. Тобто плата для клієнтів починає нараховуватися з 7 години, а не з 31-ї хвилини, як сьогодні. Окрім цього, прогресивна плата за перенесення терміну наступної вантажної операції для вагонів Укрзалізниці нараховується починаючи з 49-ої години, а не з 22-ої, як зараз. Тобто вже застосовуватиметься інфраструктурна складова тарифу. Таким чином ми стимулюватимемо клієнтів ефективніше використовувати наш рухомий склад», — зазначив Андрій Рязанцев.

«Переконаний, що такий підхід Укрзалізниці вкотре демонструє її клієнтоорієнтованість та прагнення до економічно обґрунтованого тарифоутворення», — зауважив директор з розвитку бізнесу Укрзалізниці.

Зі свого боку під час обговорення вантажовідправники вказали на низку питань, що потребують детального розгляду до запровадження Порядку. Серед них, зокрема, принцип нарахування плати під час формування маршрутних відправок вантажів та організації здвоєних операцій, запровадження відповідальності Укрзалізниці за затримку вантажних операцій з її вини, посилення контролю за виконанням вантажних операцій, які має надати перевізник, рівномірний розподіл вагонів та врахування сезонності перевезень тих чи інших вантажів. Крім цього, вантажовідправники запропонували подовжити термін безоплатного користування вагонами до 72 годин, а також висловили припущення про певні корупційні та економічні ризики, які можуть виникнути в результаті запровадження порядку.

Ці та багато інших питань, на яких акцентували увагу вантажовідправники, будуть детально розглянуті в Укрзалізниці. Про результати цієї роботи компанія планує поінформувати учасників ринку додатково.

категорії
Суспільство

Публікації по темі