Уряд рекомендує не звільняти працівників державних органів та підприємств під час карантину

Рішення щодо забезпечення трудових прав громадян на час надзвичайної ситуації та обмежувальних заходів розроблене за дорученням Прем'єр-міністра України.

Уряд прийняв рішення, яке захистить трудові права працівників та державних службовців в період встановлення обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Рішення щодо забезпечення трудових прав громадян на час надзвичайної ситуації та обмежувальних заходів розроблене за дорученням Прем’єр-міністра України.

«Звертаємо увагу, що за працівниками зберігаються їх трудові права і оплата праці на час обмежувальних заходів, а також роботи з дому. Це стосується як державних службовців, так і працівників приватного сектору», – зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, прийнятим рішенням рекомендовано державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм  власності та державним банкам на час встановлення обмежувальних заходів не допускати звільнення працівників, які виконують роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати.  А також утриматись від кадрових змін в органах управління.

Нагадаємо, за перші 12 днів карантину (12-23 березня) кількість пошукачів зросла майже на 60% в порівнянні з аналогічним періодом у лютому.

Якщо і протягом 2019 року, і на початку 2020 року найпопулярнішими профсферам серед пошукачів були Початок кар’єри, ІТ, телеком та Продажі, то у березні цей ТОП-3 змінився. У період з 12 по 23 березня до нього увійшла профсфера ТОП-менеджмент, чия частка зросла вдвічі з 5% до 10%. А от профсфера «Початок кар’єри», яка традиційно була лідером по пошукацьким запитам, відійшла на 4 місце. В аналізований період на неї припадало 8% резюме замість 12% у лютому та 13% у 2019 році.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі