Уряд схвалив проведення огляду витрат у дев’яти сферах

Огляди витрат будуть проводити спеціально створені робочі групи.

Уряд схвалив розроблений Мінфіном проект розпорядження “Про проведення у 2019 році оглядів витрат державного бюджету в окремих сферах”.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

У 2019 році до огляду витрат залучаються п’ять міністерств: МОН, МОЗ, Міненерговугілля, Мінсоцполітики та Мінагрополітики, в яких буде проведено огляди витрат у дев’яти сферах.

Огляди витрат будуть проводити спеціально створені робочі групи, до складу яких увійдуть представники відповідних міністерств та Мінфіну, а також незалежні експерти.

Робочі групи мають представити пропозиції щодо можливих варіантів досягнення цілі огляду, які мають бути цілком реальними з точки зору їх практичної реалізації.

Додамо, що до 1 грудня 2019 року робочі групи мають подати звіти про огляди витрат у відповідних сферах до Кабінету Міністрів. Зазначені міністерства мають оприлюднити такі звіти на своїх офіційних сайтах та представити їх на засіданні Уряду.

Нагадаємо, що раніше повідомляли про те, що Міністерство фінансів України у першому кварталі залучило 112,9 млрд грн запозичень і сплатило 96,5 млрд грн у рахунок погашення державного боргу.

Довідка

Огляд витрат — ключовий елемент для створення ефективної системи планування бюджету на середньострокову перспективу. Така комплексна оцінка покаже, чи доцільно розподілені державні витрати, та допоможе виявити неефективні або неактуальні видатки. Таким чином, буде зрозуміло, які з програм заслуговують кращого фінансування, або, навпаки, кошти з яких варто перерозподілити на інші програми.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі