Уряд та Нафтогаз погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення

Такий рівень ціни були узгоджені сьогодні на нараді за участі Прем’єр-міністра України.

Уряд та Нафтогаз погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення та теплової генерації на травень поточного року до 8247 грн за тис. куб. м.

Про це інформує НАК «Нафтогаз України».

За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ), НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені сьогодні на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19 жовтня 2018 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між Нафтогазом та всіма контрагентами, які придбавають газ відповідно до вимог «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» будуть внесені протягом травня поточного року.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що “Донька” НАК “Нафтогаз України”, ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, виграла перші тендери на постачання електроенергії, і продаватиме не лише газ, а й інші енергетичні продукти.

“Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” днями виграла перші тендери на постачання електроенергії”, – повідомила НАК у Twitter.

За даними компанії, йдеться про порівняно невеликі обсяги, але дуже важливий досвід конкурентної боротьби на новому для компанії ринку.

Довідка

Згідно з даними на сайті Національної акціонернії компаніі “Нафтогаз України”, компанія є провідним підприємством паливно – енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України.Нафтогаз є вертикально-інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. 

категорії
Суспільство

Публікації по темі