Уряд затвердив перелік креативних видів економічної діяльності

Використання переліку уможливить кількісне та якісне розуміння щодо внеску креативних індустрій у ВВП.

На засіданні 24 квітня уряд ухвалив проект розпорядження «Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій»

Про це повідомляє Урядовий портал.

Нормативний акт розроблено Міністерством культури України.

Документом визначено перелік видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій, відповідно до Національного класифікатора України. Перелік охоплює види економічної діяльності у сфері креативних індустрій на етапі створення креативного продукту у таких секторах: візуальне, сценічне, аудіальне, аудіовізуальне мистецтво; дизайн; література і видавнича діяльність; нові медіа та ІТ; архітектура й урбаністика; реклама, маркетинг і PR; бібліотеки, архіви та музеї; народні художні промисли.

Застосування переліку дасть змогу ідентифікувати креативні індустрії у структурі української економіки і створить передумови для отримання статистичної інформації щодо стану креативних індустрій. Оскільки креативні індустрії мають позитивний вплив на економіку, соціальну інтеграцію, гуманітарну сферу, використання переліку уможливить кількісне та якісне розуміння щодо  внеску креативних індустрій у ВВП, працевлаштування, підприємницьку діяльність, децентралізацію, культурні та освітні процеси.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі