Уряд змінить підхід до фінансування університетів, – Олексій Гончарук

Це дозволить підвищити якість освіти, яку студенти отримують в університетах

Вже з січня запрацює формульний підхід — 80% бюджету виші отримуватимуть гарантовано для базових видатків, решту — залежно від позиції у міжнародних рейтингах, відсотку працевлаштування випускників, обсягу залучених із альтернативних джерел коштів, тощо.

Про це повідомив Олексій Гончарук, Прем’єр-міністр України.

“Це дозволить підвищити якість освіти, яку студенти отримують в університетах, і стимулюватиме економічно раціональну поведінку університетів”, – зазначив Олексій Гончарук у своєму Facebook.

Відтак, Кабмін вирішив відійти від традиційного показника для фінасування – кількості студентів. Урядовці переконані, що завдяки цьому підвищиться якість освіти, яку студенти отримують у вишах.

За словами міністерки освіти Ганни Новосад, завдяки зміні системи фінансування університети матимуть більше мотивації підвищувати власну ефективність.

Крім того, серед новацій в освіті, які запрацюють від 2020 року, – це впровадження індикативної собівартості навчання. Тобто поступово вартість навчання студентів-контрактників муситиме зрости до рівня, що сплачує держава за кожного студента-бюджетника. Завдяки такому підходу є ймовірність встановити вартість навчання на рівні реальних витрат.

категорії
Суспільство

Публікації по темі