В АМКУ відкрито справу за фактом суттєвого подорожчання медичних масок в Києві

Станом на кінець березня 2020 року, ціна на медичні маски починається від 24-30 грн/шт.

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило справу проти виробників, постачальників та аптечних мереж Києва й області через значне подорожчання медичних масок.

Про це у Facebook повідомив голова відділення Олексій Хмельницький.

Повідомляється, що з початку березня до Відділення надходять численні звернення від громадян щодо значного підвищення, зокрема роздрібними мережами аптечних закладів м. Києва, цін на маски медичні одноразові.

Станом на кінець березня 2020 року, ціна на медичні маски (одноразові) у роздрібних мережах аптечних закладів Києва та області починається від 24-30 грн/шт.

“Іще до виявлення в Україні перших хворих на COVID-19 в аптеках столиці почали зникати медичні маски (одноразові), а згодом й інші різновиди масок. З оголошенням карантину цей товар зник з полиць взагалі, або ж продавався за цінами, які більше ніж у 10 разів перевищували ціни на початку березня”, – повідомляє Олександр Хмельницький.

Голова АМКУ стверджує, що такий “стрибок” цін у всіх мережах містить ознаки антиконкурентних узгоджених дій, а конкретніше – схожих дій на ринку товару, які призвели до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції без об’єктивних для цього причин.

Компанії, щодо яких сьогодні розпочато справу (перелік може бути змінений, або доповнений): ТОВ “Аптека низьких цін ТМ”; ТОВ “Аптека низьких цін плюс”; ТОВ “Столичний медичний альянс”; ТОВ “Віталюкс”; ТОВ “Аптекарь”; ТОВ “Сіріус-95”; ТОВ “Геліантус”; ТОВ “Аптечне об’єднання “Біокон”; КП “Фармація”; ТОВ “Аптека низьких цін К”; ТОВ “Аптека №1 Трансфарм”; ТОВ “Благодія”; ТОВ “Лекфарм”; ТОВ “Аптека АНЦ”; ТОВ “Аптека НЦ”; ТОВ “Рецепти життя”; ТОВ “Цитрус-фарм” та ТОВ “Альго-Фарм”.

Постачальники/виробниками медичних масок (одноразових), для вищевказаних підприємств у м. Києві та області : ТОВ “Фірма “Технокомплекс”; ТОВ “Калина медична виробнича компанія”; ТОВ “Стиролоптфармторг”; ТОВ “ТД “Кампус котон клаб”; ТОВ “Вік-А” та СП “Оптіма-Фарм, ЛТД”.

“У випадку встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції, – органами Антимонопольного комітету можуть бути накладені штрафи в розмірі до 10% обороту компанії за попередній рік”, – повідомляє Олександер Хмельницький.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі