В АМКУ відкрито справу за фактом суттєвого подорожчання продуктів у Києві

Серед них і Ашан, Сільпо, АТБ та інші.

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України відкрило справу проти постачальників (гуртовиків) харчових продуктів та найбільших мереж продовольчих магазинів Києва.

Про це у Facebook повідомив голова відділення Олексій Хмельницький.

“Приводом до втручання Комітету стало суттєве подорожчання товарів в останні дні. Ціновий моніторинг, який запровадив АМКУ, показує, що ціни на певні продукти та засоби індивідуального захисту зростали синхронно в різних торговельних мережах. Це може свідчити про антиконкурентну поведінку учасників ринку – як постачальників, так і роздрібної торгівлі, або ж обох цих ланок одночасно”, – запевняє Олексій Хмельницький.

До цього ж, голова відділення АМКУ повідомляє, що спеціалісти Відділення вже тиждень спостерігають за ситуацією у магазинах щодо вартості товарів та намагаються з’ясувати наступне:

“Вимоги надати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни надіслані в торговельні мережі, про відпускні ціни – постачальним компаніям, – зазначає Хмельницький. – Тервідділення уважно вивчить всі обставини підвищення вартості на харчові продукти, встановить на якому етапі та хто саме спровокував підвищення цін та прийме відповідне рішення”.

Компанії, щодо яких сьогодні розпочато справу (перелік може бути змінений, або доповнений): NOVUS; Ашан; METRO Cash & Carry Ukraine; Сільпо; BILLA; АТБ-Маркет; VARUS; ЕКО маркет; Велика Кишеня; Велмарт та компанії – постачальники ТОВ “Світ овочів”; ТОВ “Гала Фудз”; ТОВ “Саркара-Груп”; ТОВ “Овочевий край”; ТОВ “Август-Кий”; ТОВ “Агроінвест-Логістик”; ТОВ “Агро-Овен”; ТОВ “Брокінтерком”; ТОВ “Перспектива”; ТОВ “Зовнішторгресурс”; ТОВ “Агробізнесвектор”; ПП “Інтер овочі”; ТОВ “Аттуаль”; ТОВ “Елітпрайм” та ТОВ “Авега-2018”.

“У випадку встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції, – органами Антимонопольного комітету можуть бути накладені штрафи в розмірі до 10% обороту компанії за попередній рік”, – повідомляє Олександер Хмельницький.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі