Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив бюджет міста на 2019 рік

Проект міського бюджету на 2019 рік передбачає доходи в сумі 6 мільярдів 232 мільйонів гривень.

Сьогодні, 9 листопада, виконавчй комітет Львівської міської ради (ЛМР) прийняв рішення “Про основні показники загального та спеціального фондів міського бюджету м. Львова на 2019 рік”.

Загалом проект міського бюджету на 2019 рік передбачає доходи в сумі 6 млрд 232 млн грн, а бюджет розвитку, в свою чергу, очікує прибуток у 1 млрд 874 млн грн.

“Індекс споживчих цін наступного року зросте на 7,4%, розмір мінімальної заробітної плати – на 12%, розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – на 9%. Щодо енергоносіїв, то оплата теплопостачання зросте на 10%, водопостачання і водовідведення – на 10%, електроенергії – на 10%”, – інформував Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики ЛМР.

Також, за його словами, середня заробітна плата педагогів становитиме 8 тис. 550 грн (замість 7 тис. 316 грн), зарплата адмінперсоналу – 9 тис.140 грн, іншого обслуговуючого персоналу – 4 тис. 700 грн.

Збільшаться зарплати і в працівників медичної сфери. “Лікарі в середньому мали цього року 5 тис. 723 грн, а будуть мати 6 тис. 267 грн, середній медичний персонал отримуватиме 7 тис. 499 грн, молодший медичний персонал – 4 тис. 326 грн, в культурі і мистецтві – 5 тис. 963 грн, в соціальному захисті – 8 тис. 230 грн.”, – додає Олег Іщук.

Окрім того, збільшиться реверсна дотація. Вона становила 336 тис. грн, а у 2019 буде 460 тис.

“Це те, що вилучається з бюджету мiста Львова в державний бюджет для подальшого перерозподілу. Якщо у нас середній показник ПДФО на душу населення набагато більший, ніж в середньому по Україні, значить частину у нас забирають, щоб віддати тим містам, які мають ПДФО зовсім малий. Це показує те, що в середньому ПДФО у Львові зростає порівняно з іншими містами України”, – пояснив Олег Іщук.

Освітня субвенція у 2019 році становитиме 958 тис. 283 грн. ЛМР додасть ще 56 мільйонів гривень. Медична субвенція без первинної допомоги зросте на 48 мільйонів гривень. Однак, в міськраді додадуть приблизно 190 млн грн з міського бюджету, щоб зберегти персонал у лікарнях.

Видатки на спорт, натомість, стануть меншими. Це пояснили тим, що було створено єдиний центр ігрових видів спорту, і повністю всі коши у цій сфері зараз спрямовують туди.

Загалом в проекті бюджету, який пропонують, доходи зростуть в середньому на 10%. Резервний фонд порахований у розрізі 50 мільйонів гривень.

“До бюджету розвитку надійде 1 млрд 875 млн грн. Якщо порівняти його з тим, що маємо зараз, 2 млрд 808 млн грн, то різниця суттєва. Перед сесією ми зберемось ще раз, щоб прийняти бюджет”, – зазначив Олег Іщук.

До того ж в ЛМР зазначили, що Львів зараз є одним з небагатьох міст України, де прослідковується постійний ріст. “Ми одне з небагатьох міст в Україні, яке має позитивну динаміку, і це видно зі збільшення реверсної дотації. Держава у 2019 році в нас буде забирати більше на 130 мільйонів гривень, ніж забирала у 2018 році. Це означає, що у нас динаміка росту вища, ніж по Україні. І ці кошти, які вони забирають у нас, потім перерозподіляють містам, де динаміка нижча. Ми йдемо попереду”, – підсумував Геннадій Васьків, заступник міського голови з фінансово-економічних питань, в.о. заступника міського голови з містобудування.

категорії
Новини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі