В Мінсоцполітики пояснили, звідки беруться субсидії в 24 тисячі гривень

Розміри встановлених тарифів досягають декількох сот гривень за кв метр.

Нерегульовані тарифи, що встановлюються органами місцевого самоврядування, можуть досягати кілька сотень гривень за квадратний метр, що призводить до виплати субсидій в розмірі понад 20 000 грн для одного домогосподарства.

Про це на запит УНІАН повідомили в Міністерстві соціальної політики, коментуючи інформацію про те, що в березні деякі домогосподарства отримали субсидію готівкою в розмірі понад 24 тисяч гривень.

Як стало відомо сьогодні зранку, у селищі міського типу Зачепилівка Харківської області зафіксовано найбільшу суму призначеної субсидії в розмірі 24,2 тисячі гривень на місяць. Аналіз таких випадків показав, що розміри встановлених тарифів досягають декількох сот гривень за кв метр.

Як приклад відомство призводить тариф на послугу централізованого опалення в місті Фастів Київської області, де згідно з рішенням місцевого виконкому, тариф становить 126,54 грн за метр квадратний, а також смт. Зачепилівка Харківської області, де тариф становить 4255,58 грн за 1 Гкал і 336,7 грн за 1 кв. м.

“Слід зазначити, що не у всіх випадках затвердження тарифів здійснюється належним чином, існують факти призначення субсидій в вкрай великих розмірах, понад 20 тис. грн, однак явище не має масового характеру”, – інформує міністерство.

“Наразі уряд займається питанням введення на державному рівні моніторингу тарифів на теплову енергію, які затверджені органами місцевого самоврядування, а також перевіркою правильності здійснення розрахунків відповідних тарифів”, – сказано в листі.

У міністерстві нагадали, що субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в рамках соціальної норми житла, соцнормативів користування такими послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного Кабміном.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі