В МОЗ пояснили, які ліки можна буде повертати в аптеки з Нового року

Для повернення необхідно пред’явити розрахунковий документ на придбання ліків.

Повертати можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості.

Відповідне роз’яснення оприлюднили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

З 1 січня набуває чинності Закон України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Він зокрема вносить зміни до вимог споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Для повернення необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. В такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

Звертаємо увагу, що факт неналежної якості підтверджується документами: висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією, розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

Зазначимо, що на вимогу покупця аптеки  мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що з нового року придбані лікарські засоби можна буде повертати до аптечних закладів.

“З 1 січня 2019 року кожен українець зможе повертати до аптек ліки. Коли аптека отримуватиме повернені ліки, вона має перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози і ліки можуть бути повернуто”, – зазначила Уляна Супрун.

категорії
Суспільство

Публікації по темі