В області досі не введені в товарний оборот близько 100 га землі

В результаті моніторингу були виявлені додаткові земельні ресурси, не задіяні у виробничому обороті.

За результатами моніторингу на Львівщині виявили додаткові земельні ресурси.

Про це заявив Ростислав Замлинський, Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, під час першого планарного засідання «Нова промислова політика України – результат економічних реформ» на XVIII Міжнародному економічному форумі у Львові.

«Ми провели моніторинг, який тривав майже 2 роки, і знаємо, де яка ділянка є, в чийому вона є користуванні. Ми зможемо це все оцифрувати і зможемо в режимі онлайн бачити не лише контури земельної ділянки, а також сівозміни, якість ґрунтів і так далі», – зазначив він.

Разом з тим він повідомив, що в результаті моніторингу були виявлені додаткові земельні ресурси, не задіяні у виробничому обороті. «На сьогодні 50 тис га ми вже ввели в товарний оборот. Там вже працюють фермери, і, увага потенційним інвесторам, – близько 100 тис гектарів землі є ще можливість взяти в оренду для користування», – акцентував заступник голови облдержадміністрації.

При цьому він зазначив, що Львівщина не є великою аграрною областю. «Третина Львівської області вкрита лісовими ресурсами. Це наше багатство, але ми розуміємо, що об’єктів підприємницької діяльності в галузі АПК в нас є дуже багато, тому що потенційно Львівщина – це особисті селянські господарства, які дуже люблять свою землю. На Львівщині багато фермерів, які мають 50, 60, 100 гектарів», – розповів Ростислав Замлинський.

Також Перший заступник голови ЛОДА наголосив, що відгукнувшись на ініціативу підприємців було організовано на теренах Львівщини 8 промислових кластерів. «Саме тому ми вважаємо себе промисловим хабом. Від легкої промисловості до деревообробки, від машинобудування до таких галузей як виробництво меблів. І ця робота буде продовжена», – заявив він.

За його словами, лише цього року було проведено 178 аукціонів щодо земель сільсько-господарського призначення. Серед них майже 3 тис га землі введено у виробничий оборот на конкурентних засадах.

Між іншим Ростислав Замлинський зазначив, що в структурі АПК зростає додана вартість. «Це деревообробна галузь, меблева галузь і так далі. Галузь АПК також має левову частку в експортному потенціалі Львівської області», – додав Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі