В області планують розширити Програму підтримки агропромислового виробництва для розвитку виноградарства

В межах зустрічі розглянули програми підтримки з державного та обласного бюджетів.

Голова ЛОДА обговорив з учасниками ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини» розширення Програми підтримки агропромислового виробництва для розвитку виноградарства.

Про це інформує Департамент агропромислового розвитку, передає прес-служба Львівської облдержадміністрації (ЛОДА).

Сьогодні, 9 листопада, голова ЛОДА Олег Синютка зустрівся із учасниками ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини».

В межах зустрічі розглянули програми підтримки з державного та обласного бюджетів, якими можуть скористатись виноградарі та винороби, перспективи розвитку виноградарства на Львівщині через призму сільськогосподарської кооперації, а також проблемні питання, які виникають в господарствах.

«І цього року, і наступного в обласному бюджеті є фінансовий ресурс для підтримки агровиробників. Але, звісно, щоб отримати його, ваша праця мусить бути легалізована, а господарства зареєстровані. Окрім цього, відбуваються також і земельні аукціони, і цю можливість ви також можете використати для розширення своїх господарств», – зазначив Олег Синютка.

Разом з тим, Людмила Гончаренко, т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, розповіла про плани розширити Програму підтримки агропромислового виробництва для розвитку виноградарств.

«Ми хочемо внести зміни до Комплексної програми підтримки на 2019 рік, згідно з якою виноградарі матимуть змогу отримати або відшкодування відсотків за кредитами, або пільгові кредити на розвиток виноградарства чи придбання техніки. Окрім цього, в напрямку, де є підтримка сільськогосподарських кооперативів, тепер ще ми передбачили відшкодування вартості придбаної кооперативом техніки для обробітку, транспортування і подальшої підготовки продукції», – повідомила вона.

Також звернула увагу, на Постанову Кабміну, якою внесено зміни до Програми фермерства. «Відтак фермерські господарства і сімейні фермерські господарства, які зареєстровані після 1 січня 2015 року, можуть отримати дотацію на 1 гектар землі у розмірі 3 тис. гривень на гектар, але не більше ніж 60 тис. гривень. Це разова дотація. Також кожне сімейне чи фермерське господарство може отримати дотацію на кожного члена, який зареєстрований у сімейному господарстві», – зазначила Людмила Гончаренко.

Додамо, що ГО «Спілка виноградарів та виноробів Львівщини» об’єднує навколо себе півсотні людей, які хочуть розвивати галузь виноградарства на території Львівщини в промислових масштабах.

категорії
Новини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі