В Україні оприлюднили інформацію про реєстрацію транспортних засобів

На національному порталі відкритих даних data.gov.ua Головний сервісний центр МВС вперше оприлюднив відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів.

На основі цих даних створено простий у користуванні онлайн сервіс, який надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року. Оновлення інформації здійснюватиметься щомісячно.

Сервіс відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна зрозуміти тенденції автомобільного ринку в Україні, запропонувати державі нові способи використання таких відкритих даних для підвищення доступності послуг у цій сфері. У свою чергу, маркетологи та дослідники автомобільного ринку можуть більше дізнатися про споживчу поведінку та вподобання громадян, зокрема: які автомобілі купують мешканці різних регіонів, як колір авто впливає на його популярність тощо.

«Політика відкритості Уряду в Україні передбачає, що інформація, якою володіє держава, має бути однаково доступною всім громадянам», – акцентувала голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко.

Окрім даних про реєстрацію легкових автомобілів, проект охоплює дані стосовно реєстрації транспортних засобів інших категорій, зокрема, автобусів та мікроавтобусів.

“Головний сервісний центр МВС відкрив дані про реєстрацію транспортних засобів в Україні – відтепер можливо дослідити реальний стан українського авторинку за онлайн-сервісом texty.org.ua/cars. Доступ до інформації – запорука довіри до державних інституцій”, – зазначив Арсен Аваков у своєму твіттері.

Реалізація такого проекту стала можливою за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування в межах проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/ TAPAS.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі