В Україні щодня викрадають близько 15 авто

У I півріччі 2018 року в нашій країні було викрадено 2 707 транспортних засобів.

В Україні щодня викрадають в середньому 14-15 автомобілів, повідомляє «Сегодня» з посиланням на правоохоронні органи.

Хороша новина в тому, що поліція нарешті має намір по-новому боротися з викрадення.

У I півріччі 2018 року в нашій країні було викрадено 2 707 транспортних засобів. З них поліція знайшла і повернула законним власникам 928 автомобілів.

Найчастіше в першому півріччі нинішнього року в Україні викрадали автомобілі «ВАЗ» (483 авто, – Ред.). Зрозуміло, що їх потім використовували в якості «донорів» автозапчастин.

На другому місці Toyota – 267 викрадених авто. На третьому – Daewoo (213 авто).

Замикають п’ятірку Mercedes і BMW . Якщо «ВАЗ» викрадають на запчастини, то автомобілі Mercedes і BMW – на замовлення.

Автозапчастини на автомобілі «ВАЗ» користуються в Україні хорошим попитом. Тому радянська «класика» і потрапляє в поле зору зловмисників.

Автомобілі престижних брендів найчастіше викрадають на замовлення. Але їх не тільки продають, але іноді теж розбирають на запчастини.

Престижні автомобілі часто мають супутникове стеження, тому автовикрадачам доводиться їх перші кілька днів «відстоювати» в якомусь затишному місці.

З січня по липень 2018 року поліція розкрила 39% автоугонів. Це, звичайно, невеликий показник. Тому найближчим часом поліція планує розробити нову систему боротьби з цим видом злочинів. Її елементи скоро відпрацюють на навчаннях в Києві.

Ну а поки поліція шукає нові методи протидії викрадення, українським автолюбителям доводиться часто самостійно шукати свої вкрадені машини. Зокрема, в соціальних мережах створені спеціальні групи, де автолюбителі можуть поділитися інформацією про викрадення і допомогти один одному.

категорії
Суспільство

Публікації по темі