В Україні викрили діяльність “центру мінімізації митних платежів”

На Кіровоградщині ліквідували діяльність міжнародного «центру мінімізації митних платежів», який надавав послуги з приховування валютної виручки при експорті товарів.

На Кіровоградщині ліквідували діяльність міжнародного «центру мінімізації митних платежів», який надавав послуги з приховування валютної виручки при експорті товарів.

Про це повідомляється на сайті Генеральної прокуратури України.

Центр надавав підприємствам послуги з приховування валютної виручки при експорті товарів за заниженими цінами.

«Організатор зареєстрував ряд підприємств в Польщі і Великобританії і вступив в злочинну змову з людьми, які не є резидентами України. Всього в схемі було задіяно понад 15 підприємств, 6 з яких є нерезидентами. Надалі, використовуючи зв’язки на митниці, зловмисники здійснювали вивіз з України паливних гранул за цінами, значно нижчими за ринкові, надаючи при цьому представникам Української митниці підроблені документи про обсяг та вартість товару, що експортується », – йдеться в повідомленні.

Експорт товарів на підконтрольні компанії дозволив максимально занизити митну вартість товарів, що експортуються товарно-матеріальних цінностей і мінімізувати сплату податків до бюджету.

«За кордоном товар був реалізований на адресу інших підконтрольних організатору підприємств – нерезидентів Республіки Польщі, Великобританії за цінами Європейського Союзу, а виручка, що надійшла на рахунки, відкриті за кордоном, дозволила отримати неконтрольований дохід без необхідності повертати валютну виручку на територію України», – зазначає прес-служба Генпрокуратури.

Ще було встановлено, що організатор злочинної схеми ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб за 2017 на 6,8 млн грн.

В даний час проведено 5 санкціонованих обшуків, в ході яких вилучено 13 печаток, 5 з яких СХ – нерезидентів, 2 кліше суб’єктів господарювання – нерезидентів, документацію, комп’ютерну техніку, чорнові записи. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

категорії
Суспільство

Публікації по темі