В Україні зросли ціни на хліб та сало

Для того щоб приготувати шматок хліба з салом, потрібно витратити 3,4 грн, при цьому в минулому році такий бутерброд обходився в 2,4 грн. 

Для того щоб приготувати шматок хліба з салом, потрібно витратити 3,4 грн, при цьому в минулому році такий бутерброд обходився в 2,4 грн.

Про це повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в Фейсбуці.

Так, зокрема, 40 грам чорного хліба коштують 70 коп, а 40 грам сала – 2,7 грн. У минулому році такий бутерброд обходився в 2,4 грн. Тобто 40 грам житнього хліба коштували 50 коп, а 40 грам сала – 1,9 грн. За рік бутерброд з салом подорожчав на 42%, або на 1 грн.

При цьому ціна різниться в залежності від регіону. Так, на сьогодні найдорожчий української бургер в Києві – 5,1 грн, а найдешевший на Тернопільщині – 2,4 грн. Тобто різниця у вартості більш ніж дворазова.

Зазначимо, цього року у Вінниці під час фестивалю сала, хліба і ковбаси приготували величезний бутерброд з салом у формі карти області. На приготування рекордного бутерброда знадобилося близько 60 кг хліба, 25 кг сала, п’ять банок хрону, а ще паприка і часник. Бутерброд у вигляді карти Вінницької області вийшов величиною більше 5 квадратних метрів. Саме ця інформація надихнула експертів порахувати вартість українського бутерброда №1 – житнього хліба з салом.

категорії
Суспільство

Публікації по темі