В Україні зростуть тарифи на водопостачання

Асоціація водоканалів прогнозує підвищення вартості водопостачання на 10% -15%

Подорожчання вартості водопостачання в Україні слід очікувати з вересня цього року.

Про це повідомляє Громадське радіо з посиланням на заступника голови Асоціації водоканалів України Ольгу Бабій.

“Уже з вересня-жовтня цього року можна очікувати зростання тарифів від 10% до 15%”, – розповіла Бабій.

За її словами, подорожчання води буде викликано декількома факторами: ростом вартості хлору, який виробляє Дніпроазот, подорожчанням електроенергії (з початку року на 16%), інфляційним процесом і індексацією зарплат.

“Зараз вартість хлору вже вплинула на тариф. І тариф за рахунок зростання вартості хлору повинен вирости на 2-3%”, – прокоментувала Бабин ситуацію з ДніпроАЗОТ.

Раніше стало відомо, що Дніпроазот відвантажив першу партію хлору після запуску виробництва.

Нагадаємо, 6 липня 2018 року підконтрольне підприємство групі Приват  Ігоря Коломойського  Дніпроазот  призупинило виробництво  рідкого хлору через високу вартість газу. За словами прем’єра  Володимира Гройсмана , Дніпроазот  купує газ за ринковою вартістю , і держава не може продавати йому газ за ціною нижче його собівартості.

Через 10 днів через відсутність хлору в Миколаєві  почали  подавати воду по годинах, а 16 липня стало відомо, що через дефіцит соляної кислоти  може зупинитися виробництво  питної води, солодких напоїв та пива. У той же день Дніпроазот  назвав умову  для відновлення роботи, а АМКУ заявив, що підприємство може бути  оштрафовано  за відмову від реалізації рідкого хлору. Лисичанськ  також  може залишитися без води.

В Україні вже надходить хлор з Румунії та Угорщини . До кінця серпня ще очікуються поставки з Польщі, Словаччини і Узбекистану.

20 липня Дніпроазот офіційно  оголосив про відновлення роботи хлорної групи цехів.

категорії
Суспільство

Публікації по темі