В Україні близько 7,5 тисяч домогосподарств самостійно генерують електроенергію

Завдяки сонячним панелям близько 7,5 тисяч домогосподарств самостійно генерують електроенергію.

Завдяки сонячним панелям близько 7,5 тисяч домогосподарств самостійно генерують електроенергію.

Про це зазначено на сайті Урядового порталу.

Сергій Савчук , голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження розповів про стрімкий попит приватних домогосподарств на сонячні панелі та переваги малої генерації «чистої» енергії для країни загалом.

«Так, якщо у 2014 р. більше 20 родин використовували сонячні електростанції, то станом на кінець 2018 р. вже налічується біля 7,5 тис. таких домогосподарств. З них 4,5 тис. сімей перейшли на сонячні панелі у 2018 році», – повідомив Сергій Савчук.

У трійку регіонів-лідерів за найбільшою кількістю домогосподарств із сонячними станціями увійшли Дніпропетровська область – майже 900 родин, Київська – більше 800 та Тернопільська – більше 600.

Важливо, що усі «зелені» проекти, які реалізують домогосподарства, – необхідні елементи енергетичної децентралізації в країні. Крім цього, проекти малої генерації «чистої» енергії позитивно впливають на енергосистему.

Довідково. 

Відновлювана енергетика  — енергетична галузь, що спеціалізується на отриманні та використанні енергії з відновлюваних джерел енергії. До відновлюваних джерел енергії належать енергія Сонця, вітеру та води.

Нагадаємо, в Уряді вважають, що відновлювана енергетика підвищує інвестиційну привабливість України. За останні кілька років завдяки ефективним стимулам ми привернули значну увагу інвесторів до української «зеленої» енергетики, що у результаті дозволило збільшити частку «чистої» електроенергії до майже 9% у 2017 році, залучити близько 1,2 млрд євро інвестицій у відновлювану електроенергетику та стимулювати вітчизняне виробництво обладнання для об’єктів відновлюваної енергетики. А також інтегрувати в український ринок інновації та заохотити приватні домогосподарства до переходу на «чисту» енергію.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі