В Україні цукровими буряками засіяно вже 10% посівних площ

Майже половина посівів припадає на господарства Хмельницької області - 11 тисяч га.

Станом на 26 березня, в Україні вже засіяно 20 тисяч гектарів цукрових буряків, або 10% від загальної кількості площ.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації цукровиків України.

Майже половина посівів припадає на господарства Хмельницької області – 11 тисяч га., значно менше засіяли у Рівненській – 3,5 тисячі га, Волинській – 2,7 тисячі га та Тернопільській – 2,4 тисячі га.

“По всій території України розпочалась посівна кампанія цукрових буряків. Традиційно, цього року посівні роботи рухаються із західних до східних областей. В Львівській, Тернопільській та Волинській окремі господарства вже завершили сівбу цукрових буряків, проте інші ще не визначилися із посівними площами та стартом робіт. Переважна більшість планують розпочати сівбу в першій декаді квітня”, – заявив він.

За його словами, вдатися до такої терміновості аграріїв змушує низька вологість ґрунту після зими. Господарствам доводиться сіяти в холодний ґрунт та остерігатися заморозків в надії встигнути отримати максимум користі для сходів. Агрономічні служби стверджують, що такий ризик є виправданим, адже з досвіду минулого року, частина посіяного насіння так і не змогла зійти саме через посів у сухий ґрунт.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що заключні дані Держстату щодо збору врожаю 2018 року підтвердили вагомий внесок аграріїв у забезпечення соціально-економічної стабільності та продовольчої безпеки країни. Ці результати дали можливість цілковито забезпечити внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також сформувати потужний потенціал для експорту сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки у 2018/19 маркетинговому році.

Основної продовольчої культури пшениці було отримано –  24,6 млн тонн при врожайності 37,3 ц/га,  кукурудзи – 35,8 млн тонн при врожайності 78,4 ц/га, сої – 4,5 млн тонн при  врожайності 25,8 ц/га, соняшнику – 14,2 млн тонн при врожайності 23,0 ц/га, урожайність цукрових буряків склала 508 ц/га.

категорії
Суспільство

Публікації по темі