В Україні дещо змінився класифікатор професій

Часто зміна назви роботи має косметичний характер, але навіть така «дрібничка» може призвести до змін у штатному розписі та у трудовій книжці працівника.

Зміни затверджено наказом Мінекономрозвитку від 15 лютого 2019 року №259 і відразу ж вони набрали чинності. А роботодавцям доведеться їх проаналізувати і за необхідності внести зміни до штатного розпису та трудових книжок працівників.

Зокрема зміни стосуються держслужбовців. Відтепер професіонали державної служби (код КП 2419.3) будуть найменуватися як професіонали державної служби та місцевого самоврядування, а професіонали кримінально-виконавчої служби (код КП 2424) – професіонали у сфері виконання кримінальних покарань (пенітенціарна система, пробація тощо).

Окремі моменти нового наказу присвячені змінам у назвах робіт, які вже раніше існували в різних галузях економіки. Це зміни щодо назв робіт працівників місцевих рад, закладів охорони здоров’я, навчальних закладів тощо.

Варто вказати, що часто зміна назви роботи має косметичний характер, але навіть така «дрібничка» може призвести до змін у штатному розписі та у трудовій книжці працівника.

Зазначимо, що було скасовано деякі колишні назви робіт, а саме: головний державний експерт з умов праці України (код КП 1229.1); головний державний експерт з умов праці (код КП 1229.3); головний фахівець (пенітенціарна система) (код КП 1231); завідувач машинописного бюро (код КП 1239); інспектор державний (код КП 3449). Хоч насправді ця посада отримала новий код КП – 2419.3.

Також було внесено ряд нових назв робіт, які необхідні у зв’язку із сьогоденними потребами та з сучасним розвитком та появою нових робіт. Так, з’явилися назви лікаря-хірурга пластичного, кар’єрного радника, медичного директора і аранжувальника тощо.

категорії
Суспільство

Публікації по темі