В Україні на 21% впав січневий попит на покупку нових автомобілів

Зниження інтересу споживачів до нових автомобілів пов’язано перш за все з лібералізацією імпорту вживаної техніки.

У січні 2019 року споживча активність на ринку нових легкових автомобілів зупинилася на позначці 5,2 тис. машин. У порівнянні з минулим роком попит на нові авто зменшився на 21%.

Про це сьогодні, 1 лютого, інформує асоціація «Укравтопром».

Зазначено, що таке значне зниження інтересу споживачів до нових автомобілів пов’язано перш за все з лібералізацією імпорту вживаної техніки і пільговою легалізацією машин на єврономерах, сукупна частка яких у первинних реєстраціях легкових автомобілів наприкінці минулого року досягла 75 відсотків.

Найкращий результат на українському ринку нових авто у перший місяць року продемонструвала марка Renault, 804 автомобіля якої обзавелися своїми першими власниками. При цьому, відносно січня 2018 року реалізація Renault в Україні зросла на 37 відсотків.

Другою за популярністю стала марка Toyota з результатом 632 зареєстрованих авто. Від свого показника річної давності Тойота відстала на третину. Третє місце в рейтингу марок у Nissan – 427 нових авто цієї марки поповнили український автопарк, що на 4% менше, ніж роком раніше. На четвертій позиції KIA, яка покращила свій минулорічний показник на чверть до 390 шт. Замикає п’ятірку лідерів Skoda з результатом 341 авто (-22%).

Також до ТОП – 10 листопада увійшли: Hyundai – 336 шт. (+27%); Volkswagen – 273 шт. (-53%); Mazda – 215 шт. (-33%); Mitsubishi – 177 шт. (-23%); Audi – 175 шт. (-39%). Бестселером місяця став автомобіль Renault Duster, в активі якого 329 реєстрацій.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Львівщина побила свій же рекорд із кількості розмитнених автомобілів за добу. Нова цифра – 411 авто. Попередній результат – 355 розмитнених транспортних засобів за добу.

Рекордну кількість транспортних засобів оформили 18 січня у підрозділах митного оформлення Львівської митниці ДФС. За них сплачено 25 млн грн, з них у Пенсійний фонд – понад 14 млн гривень, повідомляє прес-служба ДФС.

Загалом з 25 листопада 2018 року, після внесення змін у податкове і митне законодавство, у Львівській митниці ДФС у митному режимі «імпорт» оформлено 7 248 транспортних засобів громадян, з них – 4 584 так звані «євробляхи».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі