Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівель продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом», прийнятий Верховною Радою України 17 січня 2019 року.
Про це сьогодні, 1 лютого, інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації.
За словами Президента, цей документ «дозволить Міністерству оборони України, Збройним Силам України, Генеральному штабу напряму закуповувати за кордоном те, що наші партнери по НАТО готові постачати Україні».
«Сьогодні зростають можливості ефективної закупівлі закордоном. Я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, Збройні сили давно цього чекали», – наголосив Петро Порошенко.
Зазначено, що прийняття закону розширить можливості державних замовників з оборонного замовлення, зменшить витрати на закупівлю продукцїі, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом. Також запровадження закону сприятиме оптимізації закупівлі за імпортом продукції оборонного призначення для власних потреб державних замовників.
Закон надає можливість державним замовникам з державного оборонного замовлення безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом, щоб оптимізувати цей процес та пришвидшити процес закупівель за імпортом у разі такої потреби, а також зекономити кошти за рахунок відсутності плати за посередницькі послуги. Також удосконалюється правове регулювання питань, пов’язаних з офсетними договорами.
Законом визначається, що державні замовники з оборонного замовлення є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та суб’єктами здійснення міжнародних передач товарів.
Нагадаємо, раніше повідомляли, що Заком України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Міністерству оборони передбачено 102,5 млрд грн (2,6% ВВП).
Зокрема передбачено 101,7 млрд грн – Міністерству оборони та 0,8 млрд грн – Державній спеціальній службі транспорту, що входить до системи Міноборони. Ці видатки у порівнянні з 2018 роком збільшено на 10,9 млрд грн, або на 12%.
«Міністерством оборони на поточний рік визначені такі основні пріоритети фінансування: збільшення не менше ніж на 30% розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, оснащення військ сучасними зразками озброєння та військової техніки, матеріально-технічне забезпечення військ, у першу чергу – залучених до ООС», – зазначив Олександр Дублян, державний секретар Міністерства оборони України.