В Україні пропонують обов’язково проектувати ліфти в житлових будинках від 4 поверхів

Міністерство також рекомендуватиме встановлювати ліфти у новозбудованому житлі поверховістю від 3-х поверхів.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість введення обов’язкової норми проектування ліфтів в нових житлових будинках поверховістю від 4-х поверхів.

Про це зазначено на сайті Мінрегіону.

Міністерство також рекомендуватиме встановлювати ліфти у новозбудованому житлі поверховістю від 3-х поверхів.

“Досі у наших ДБН щодо житлових будинків містяться застарілі норми щодо проектування ліфтів — обов’язкове їх встановлення в будинках заввишки 5 і більше поверхів. Ця норма міститься у ДБН 2005 року. Але сучасний світ ставить умови для підвищеної комфортності жителів будинків — у малоповерховій житловій забудові також мають бути вимоги до більш зручних та комфортних умов проживання людей. Тому ми наразі розглядаємо можливість оновити норми та рекомендувати проектувати ліфти у нових житлових будинках вище 3-х поверхів, а для будинків вище 4-х поверхів зробити це обов’язковою вимогою”, — зазначив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Ліфти, їх обладнання, розміщення машинного та блочного приміщень та сходів між цими приміщеннями слід влаштовувати згідно з вимогами ДСТУ  “Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві.Технічні умови” та ДСТУ  “Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів. Специфічне використання пасажирських і вантажопасажирських ліфтів”. При цьому, допускається застосовувати ліфти вантажопідіймальністю 1000 кг з габаритними розмірами кабіни з шириною та глибиною 2100 мм та 1100 мм відповідно.

Проект ДБН розробляє ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

Нагадаємо, що вчора прес-служба Мінрегіону інформувала про проект змін до ДБН В.2.5-56-2014 «Системи протипожежного захисту» міститься низка сучасних рішень для підвищення пожежної безпеки, зокрема, передбачено застосування систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Відповідні зміни вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

категорії
Суспільство

Публікації по темі