В Україні пропонують проектувати на трамвайних шляхах зелені насадження

Наразі розглядається пропозиція влаштовувати на шляхах руху трамваїв зелені насадження, так звані, "зелені колії".

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм щодо вулиць і доріг населених пунктів.

Про це зазначено на сайті Мінрегіону.

Наразі розглядається пропозиція влаштовувати на шляхах руху трамваїв зелені насадження, так звані, “зелені колії”. Вони сприятимуть покращенню екологічного та естетичного стану міст та перешкоджатимуть заїзду на них іншого транспорту, наприклад, індивідуальних автомобілів.

“Досі у нас є такі розумники, які не нехтують можливістю проїхатись трамвайною колією, не задумуючись про те, які небезпечні наслідки може мати така їзда. У Європі вже давно придумали спосіб як з цим боротися і при цьому забезпечити охайний вигляд та підвищувати екологічний стан міст. Це “зелені колії” трамваїв. Тобто, коли шляхи трамвайного руху озеленюють як клумби. Виглядає це дуже гарно і несе лише користь для міст. Та й око пересічних громадян радіє від цієї зелені. Чому б не робити так і в Україні?” — зазначив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Він також навів приклад багатьох міст Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн Європи, де практика влаштування “зелених колій” широко розповсюджена.  «Вони почали з’являтися тут ще у 80-х роках минулого століття, щоб повернути зелені зони у міський простір. Такі “зелені колії” — невід’ємна частина міської інфраструктури Барселони, Страсбургу, Варшави, Мілану та інших європейських міст. І ми можемо теж запозичувати цей досвід”, – додав Лев Парцхаладзе

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

категорії
Суспільство

Публікації по темі