В Україні штрафуватимуть за незаконне використання символіки Нацполіції

Штрафи почнуть діяти з травня 2019 року.

2 листопада набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання найменування та ознак належності до Національної поліції України».

Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

Як зазначила прес-служба, цей закон визначає ознаки належності до поліції, порядок їх використання та вводить адміністративну відповідальність за незаконне використання символіки  Нацполіції. 

«Згідно тексту закону, ознаками належності до поліції є символіка поліції, однострій поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон та службове посвідчення поліцейського. Використання найменування поліції або похідних від нього, у тому числі викладених іноземною мовою, ознак належності до поліції здійснюється виключно поліцією, а в інших випадках – за рішенням керівника поліції», – зазначили у повідомленні.

За порушення закону громадян будуть карати штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (17-34 тис. грн).

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб– підприємцями, а також громадських об’єднань каратимуть штрафом від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-51 тис. гривень). 

За повторне порушення протягом року сума штрафу збільшується від трьох тисяч до п’яти тисяч (від 51-85 тис. гривень).

Адміністративна відповідальність за незаконне використання символіки Нацполіції буде введена через півроку.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі

Новини