В Україні створять е-реєстр листків непрацездатності

Народні депутати пропонують запровадити в Україні електронний реєстр листків непрацездатності.

Народні депутати пропонують запровадити в Україні електронний реєстр листків непрацездатності, що являтиме собою систему накопичення, зберігання та використання інформації про видані листки непрацездатності.

Про це свідчить законопроект № 2275 на сайті Верховної Ради, передає Finance.ua.

Реєстр буде складовою частиною реєстру застрахованих осіб під управлінням Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Мета е-реєстру:

  • спрощення оформлення листків непрацездатності та пришвидшення нарахувань за ними;
  • верифікація (перевірка) та здійснення контролю за використанням бюджетних коштів;
  • підвищення рівня соціального захисту застрахованих осіб.

Разом із е-реєстром листків непрацездатності буде функціонувати електронний медичний висновок – створений в електронній формі на підставі медичних записів і зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я документ.

Саме він буде засвідчувати тимчасову непрацездатність і стане єдиною підставою для створення листка непрацездатності.

Нагадаємо, ще минулого року було ухвалено рішення про створення  електронного реєстру листків непрацездатності 28 листопада ухвалив Уряд. До 1 лютого має бути сформовано положення про цей реєстр.

Пацієнт буде так само отримувати лікарняний у лікаря. Оформлення і продовження листків тимчасової непрацездатності має стати зручним для лікаря і пацієнта. Правила контролю мають бути осучаснені, а сам бланк – стати електронним.

Зазначено, що лікар більше не витрачатиме час на зайву паперову роботу, а зможе зосередитись на питаннях здоров’я пацієнтів. А хворі не мають бігати по кабінетах і збирати печатки на “лікарняному”.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Суспільство

Публікації по темі