В Україні створять єдиний електронний реєстр донорів

Наразі триває тендер на закупівлю.

В Україні Міністерство охорони здоров’я розпочало закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).

Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.

«Створення ЄДІСТ – це першочергове завдання для запровадження трансплантації в Україні. Реєстр донорів допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дозволяють врятувати пацієнта, який потребує трансплантації», – зазначили на сайті.

Загалом інформаційна система передбачає 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб. В ній будуть зареєстровані ті, хто дав або не дав згоду на посмертне донорство та реєстр повноважних осіб, які володіють цією інформацією.

Наразі найголовнішим завданням МОЗ України є закупівля послуг з розробки програмного забезпечення для ЄДІСТ та доступ до міжнародної бази живих донорів кісткового мозку.

На ці потреби в бюджеті 2018 року на трансплантацію загалом передбачено понад 28 млн гривень: 26, 3 млн на закупівлю послуг з розробки програмного забезпечення та 1,9 млн на придбання доступу до міжнародного реєстру донорів.

категорії
Суспільство

Публікації по темі