В Україні втратили чинність 90% радянських ГОСТів

Загалом повинні бути скасовані понад 12 тисяч радянських ГОСТів.

Містерство економічного розвитку нагадує, що з 1 січня 2019 року переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу “ГОСТ”, розроблених до 1992 року, втратили силу в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Разом з цим 1173 радянських ГОСТа залишаються в силі станом на 1 січня 2019 року. Такі ГОСТи будуть діяти до 1 січня 2022 року.

Зокрема, залишаться в силі стандарти, на заміну яких наразі проводиться або планується проведення розробки проектів відповідних національних стандартів; стандарти, посилання на які є в нормативно-правових актах; стандарти Єдиної системи конструкторської документації; стандарти, розроблені на основі міжнародних стандартів, версії яких актуальні в наш час.

Оскільки продовження дії радянських ГОСТів після 2022 року є неможливим, Мінекономрозвитку і Національний орган стандартизації рекомендують всім зацікавленим сторонам, які в своїй роботі використовують ГОСТи, “знайти альтернативу використанню стандартів Радянського Союзу, які фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, введеним в сфері технічного регулювання України та міжнародним зобов’язанням України щодо реформування сфери технічної стандартизації, що передбачено Угодою СОТ та Угодою про асоціацію з ЄС”.

У той же час при необхідності розробки національного стандарту на заміну відповідному радянському ГОСТу будь-яка зацікавлена ​​сторона може виступити замовником розробки такого стандарту відповідно до закону України “Про стандартизацію”.

Довідково

Законом України “Про стандартизацію”, який набув чинності 3 січня 2015 року, в національне законодавство України імплементовані положення Угоди СОТ про технічні бар’єри в торгівлі. Також, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною ЄС, та Європейським Співтовариством з атомної енергії, Україна поступово впроваджує Європейські стандарти (EN), як національні стандарти, зокрема, гармонізовані європейські стандарти. Одночасно з цим Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема міждержавні стандарти (ГОСТ), розроблені до 1992 року.

категорії
Суспільство

Публікації по темі