В Україні запрацював новий ринок електроенергії

1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, прийнятого в 2017 році.

1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, прийнятого в 2017 році.

Про це повідомили ЕП в прес-службі віце-прем’єра Володимира Кістіона.

Так, 30 червня відбулися перші торги на ринку “на добу вперед”, за результатами торгів реалізовано 150 895,1 МВт-год в Об’єднані енергетичні системи України і 9 435,9 МВт-год в рамках “Острова Бурштинської ТЕС”.

“З 3:00 ночі безперебійно працює і “внутрідобовий ринок”, – повідомив Економічній правді директор ДП “Оператор ринку” Володимир Євдокимов.

“Через некоректно подані заявки учасників ринку, які виставили завищені ціни, система не верифікувала ці дані. Тому станом на 1:00-2:00 годину ночі Оператор ринку змушений був призупинити торги. Але на 2:00 ми спільно зі словацькими фахівцями знайшли рішення і вирішили це питання”, – роз’яснив Євдокимов.

Як повідомляє представник президента в уряді Андрій Герус, на аукціонах за двосторонніми контрактами вугільні електростанції підняли свою ціну на електроенергію майже на 50%: у червні тариф становив 1,44 грн, а зараз майже 2,3 грн.

“Президент Володимир Зеленський подав два законопроекти, щоб відтермінувати такий запуск ринку, але на жаль, уряд і парламент зайняли позицію, що потрібно вводити з 1 липня. Зараз проводимо аналіз можливих наслідків і способів оперативного реагування”, – написав Герус.

Водночас, в енергокомпанії ДТЕК, що належить олігарху Ринату Ахметову, повідомили, що ДТЕК взяв участь у перших біржових торгах з продажу електроенергії на платформі ринку на добу вперед.

Ціна електроенергії ТЕС компанії знизилася на 12% в порівнянні з 1-м півріччям 2019 року і склала 1,569 грн за кВт-годину.

“Тарифи для населення з введенням нового ринку не змінилися і залишаються найнижчими в Європі”, – заявили в ДТЕК.

Компанія заявляє, що інформація про продаж електроенергії ТЕС компанії за ціною вище цінових обмежень, встановлених НКРЕКП на ринку “на добу вперед”, а також твердження про зростання тарифу для теплової генерації на 50% і вище, не відповідають дійсності і “спрямовані на маніпуляцію громадською думкою”.

Нагадаємо, ДП “Оператор ринку” провів перші конкурентні торги на ринку “на добу вперед” (РСВ). На платформі РСВ було продано 150.9 млн квтг за середньою ціною 159.4 коп за кВт-ч. Ціна на електроенергію ТЕС ДТЕК на ринку на добу вперед склала 156.9 коп

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі