В Україні запрацював європейський порядок моніторингу вод

Її виконання вимагатиме організаційних зусиль, сучасного обладнання, фінансування та навчання спеціалістів, тому ЄС продовжить надавати підтримку в цій сфері.

З початку 2019 року набрав чинності новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, схвалений Кабінетом міністрів України ще восени 2018 року.

Повідомляє Міністерство екології та природніх ресурсів України.

Порядок відповідає директивам ЄС і допоможе отримати більше інформації про стан вод в Україні.

«Відтепер моніторинг вод в Україні відбуватиметься за європейськими стандартами. Новий порядок знімає дублювання функцій між різними суб’єктами моніторингу, передбачає чітку процедуру та системний підхід до відстеження стану наземних, підземних, морських вод» – заявив Микола Кузьо, заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції.

Це значний крок на шляху впровадження стандартів ЄС в сфері якості води та управління водними ресурсами. Її виконання вимагатиме організаційних зусиль, сучасного обладнання, фінансування та навчання спеціалістів, тому ЄС продовжить надавати підтримку в цій сфері.

Нова система моніторингу поверхневих, підземних та морських вод передбачає чіткий розподіл обов’язків між організаціями, які вимірюють показники, без дублювання повноважень, розширений список біологічних, гідроморфологічних, хімічних і фізико-хімічних показників для моніторингу та запровадження шестирічного циклу моніторингу. А також введення класифікації стану вод: 5 класів екологічного стану і 2 класи хімічного стану та збільшення кількості пунктів моніторингу вод з сотень до декількох тисяч.

категорії
Суспільство

Публікації по темі