В Україні зросли ціни на молочні продукти

Молочні продукти подорожчали.

За квітень в Україні подорожчали молочні продукти – від 0,4% до 0,6%.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Молочні продукти подорожчали від 0,4% до 0,6%. Так, сметана додала 0,6%, вершкове масло – 0,5%, а молоко й кисломолочний сир – 0,4%. І це в умовах падіння вартості закупівлі молока у виробників”, – пише експерт.

Водночас, як повідомляли, у першому кварталі 2019 року молочний ринок України характеризувався скороченням виробництва  експортноорієнтованих продуктів – олії, сухого знежиреного молока, а також сирів.

“Група олія/сухе знежирене молоко продовжує скорочуватися. Так, за даними Держстату України, об’єм олії за три місяці скоротився на 18% і склав 19 тис. т, тоді як згущеного молока – на 7,2% меньше – 5,3 тис. т. Виробництво твердого сиру за рік скоротилося на 2,3% склало 22 тис. т. А об’єм плавлених сирів скоротився на 4,1 до 23,4 тис. т”, – коментує Ян Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока.

Варто відмітити, що це відбувається через зниження експортних цін на молочні продукти. Приміром, середня ціна кілограма олії у березні минулого року була $4,2, тоді як в аналогічний період поточного року вартість складала – $4,11/кг. Сир подешевшав за рік на 2,1% до $3,7 кг.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі