В Україні з’явиться комплексний план просторового розвитку ОТГ

Унікальність цієї ситуації, за словами Чаплінського, полягає у тому, що це буде одночасно містобудівна і земельна документація, що прибере корупційні чинники і пришвидшить процеси.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Юліан Чаплінський зазначив, що проект Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України…», який наразі зареєстровано у ВРУ, вносить зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

Завдяки чому сформується новий тип містобудівної документації, крім генеральних планів, детальних планів. Тобто з’явиться комплексний план просторового розвитку об’єднаних територіальних громад.

«Унікальність цієї ситуації полягає у тому, що це буде одночасно містобудівна і земельна документація, що прибере корупційні чинники і пришвидшить процеси. Бо раніше люди повинні були йти на сесію місцевої ради за дозволом на розробку проекту землеустрою за умови розроблення містобудівної документації, потім вже з проектом землеустрою звертатись до місцевих депутатів за погодженням проекту. Але після внесення змін, депутати вже не будуть голосувати двічі за проект землеустрою, а будуть мати можливість одразу попрацювати з комплексним планом. А після його затвердження, відповідно до цього плану, реєстратори в автоматичному режимі робитимуть документи землевідводу тощо», – повідомив Юліан Чаплінський.

категорії
Суспільство

Публікації по темі