В Україні з’явиться новий сервіс для усунення чиновників від дозвільних процедур

Дозвільні процедури в будівництві мають бути максимально прозорими і простими, – Геннадій Зубко.

Найближчим часом в Україні створять новий сервіс – «електронний кабінет забудовника».

Про це повідомив прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Дозвільні процедури в будівництві мають бути максимально прозорими і простими. А ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) повинна стати відкритою та ефективною структурою. Тому сьогодні першочергове завдання для ДАБІ – відпрацювати разом з бізнесом нову концепцію роботи через введення електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника від дозвільних процедур”, – повідомив віце-прем’єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час круглого столу з представниками будівельної галузі та профільними асоціаціями.

За його словами, якісне реформування будівельної галузі потребує прийняття необхідної законодавчої бази.

«Наразі в парламенті є 3 важливі законопроекти, які необхідно прийняти якомога швидше. Це N 7266-1, яким вносяться зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю; №7085 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування”; №6403, який забезпечить ОТГ єдиною документацією щодо просторового планування», – зазначив Геннадій Зубко.

Він наголосив, що завдяки спільної роботи з прокуратурою і генеральним прокурором щодо зловживань на місцях вже є значні результати в кадрових питаннях.

Геннадій Зубко нагадав, що з реформою децентралізації вже 100 громад отримали повноваження держархбудконтролю. Але водночас міста обласного значення, такі як Полтава, Хмельницький та Запоріжжя, досі саботують ці функції.

“Це свідчить про те, що ці міста не просто не хочуть брати на себе повноваження, а про їх небажання брати на себе відповідальність. В черговий раз наголошую, система держархбудконтролю та нагляду в Україні має працювати прозоро і відкрито як для бізнесу, так і для простих громадян”, – додав Геннадій Зубко.

Як відомо, в щорічному рейтингу Світового банку Doing Business – 2019 Україна посіла 71 сходинку. За показником “Отримання дозволів на будівництво” – 30 місце.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі