В Уряді розробляють Концепцію публічного управління у будівництві

Вона дозволить зробити більш прозорою та відкритою діяльність у будівництві.

Впровадження Концепції публічного управління у будівництві дозволить зробити більш прозорою та відкритою діяльність у будівництві, унеможливити ручне управління у галузі та зробити інформацію публічною. Це сприятиме зменшенню корупційних проявів у будівництві та залученню нових інвестицій.

Таку інформацію подає “Урядовий портал”.

“Відсутність затверджених генпланів та детальних планів забудови, містобудівні умови, які видаються, на жаль, у ручному режимі — це все наслідки недосконалого управління в галузі і відсутності публічного доступу до інформації про неї. Через це маємо проблеми із забудовою, диспропорцію між будівництвом житла та соцінфраструктури. Повинні бути створені прозорі правила гри для всіх учасників. І Концепція публічного управління у будівництві дозволить це зробити. Тому ми дуже зацікавлені у її розробці», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, проектом Концепції пропонується:

— систематизація усіх норм законодавства у Містобудівний кодекс;

— створення Містобудівного кадастру та його взаємодія з іншими офіційними кадастрами та реєстрами, зокрема, Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, адресним реєстром;

— забезпечення публічності усіх дозволів та погоджень, що надаються;

— дієва система архітектурно-будівельного контролю та нагляду, і громадський контроль;

— захист та охорона від забудови культурних пам’яток та інші важливі зміни.

Після завершення розробки Концепція буде публічно обговорена за круглим столом за участю широкого кола фахівців, експертів та громадськості, за необхідності доопрацьована, після чого буде направлена на розгляд до Кабінету Міністрів України.

категорії
Суспільство

Публікації по темі