“Важливо врахувати усі нюанси, аби новий поділ передбачав комплексний підхід”, – Ростислав Замлинський про поділ районів

Варто зазначити, що це не остаточні межі формування адміністративних районів.

В Україні вже відбулися зміни на базовому рівні у системі адміністративно-територіального устрою, і другим етапом для реформування повинен стати ще один важливий крок на районному рівні.

ГО “Інститут регіонального розвитку” сьогодні, 23 квітня, під час круглого столу презентував свої напрацювання проекту стосовно Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Згідно з цими проектами, громадська організація представила модель адміністративно-територіального устрою регіонального рівня згаданих вище трьох областей західного регіону України.

«Реформа районного рівня розпочалася ще 2015 року. Важливо врахувати усі нюанси, аби новий поділ передбачав комплексний підхід. Туди мають входити транспортне сполучення, забезпечення освітніх послуг, і з кожним роком більше повноважень буде передаватись на місця. Будемо рухатись вперед разом. Окрім того, потрібно врахувати думку людей, які мають своє бачення і залучати їхні пропозиції до подальшого роботи», – зазначив Ростислав Замлинський, заступник голови Львівської облдержадміністрації.

Сьогодні питання формування нових адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня, тобто районів, є надзвичайно актуальним.

Варто зауважити, що район є територіальною основою організації та діяльності місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування району, в тому числі з наданням адміністративних, соціальних та інших послуг населенню. Адміністративний центр району визначається з урахуванням декількох факторів, зокрема  історичних особливостей та географічного розташування.

Повноваження місцевого самоврядування між громадами та районом розприділяються згідно з принципом субсидіарності. Органи місцевого самоврядування районів наділяються тільки тими повноваженнями, виконання яких на базовому рівні ускладненне чи менш ефективне.

Під час обговорення представники Інституту регіонального розвитку наголосили, що розроблення моделі нових адміністративних районів ними здійснювалася з дотриманням низки принципів та критеріїв і вимог. Зокрема в цей перелік увайшли принципи законності, ефективності державного управлінна та місцевого самоврядування, територіальної спільності та транспортної і часової доступності. Окрім цього, увага була зосереджена на забезпеченості необхідних для виконання функцій адміністративного центру інфраструктури.

Зважаючи на усі критерії, ГО “Інститут регіонального розвитку” презентував перспективний план формування нових адміністративних районів трьох областей західного регіону України. Зокрема, у Львівській області передбачено 85 громад та 7 адміністративних районів. Це Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Новояворівський, Самбірський, Стрийський та Червоноградський райони. Тоді ж у Тернопільській області передбачено утворення чотирьох районів: Кременецького, Бережанського, Чортківського та Тернопільського. Також чотири райони передбачають і у Івано-Франківській області: Калуський, Галицький, Надвірнянський та Коломийський райони. Варто зазначити, що це не остаточні межі формування адміністративних районів.

Довідка

Проект “Реформа районного поділу в Україні: аналіз обгрунтування та адвокатування нового районного поділу західних областей України” реалізовувався з серпня 2018 року до квітня 2019. Протягом цього періоду були проведені виїздні фокус-групи в цільові регіони проекту, за результатами яких підготовлені нові моделі адміністративного (районного) поділу у Львіаській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Нагадаємо, що раніше у коментарі журналісту ІА “Вежа” Віталій Корецький, радник з питань децентралізації голови Львівської облдержадміністрації розповів, що на Львівщині обговорюють можливість зміни існуючого адміністративного поділо області на районни. Згідно із пропозиціями Львівщину поділять на 6-9 районнів замість наявних на сьогодні 20. За словами експертів новий адміністративний поділ дозволить економити бюджетні кошти на держапараті та забезпечить мешканцям доступність до отримання адміністративних послуг.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі