Верховна Рада ухвалила закон про мову

Визначено коло осіб, які повинні знати українську.

Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

Згідно із законом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, а спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі є діями, що провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і є такими, що спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

Цей закон регулює функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Окрім того, визначено коло осіб, які повинні знати українську. Такими є народні депутати, державні службовці, офіцери, судді, дипломати, члени Національного агентства з питань запобігання корупції, медичні працівники та ін. Рівень володіння державною мовою встановлює  Національна комісія зі стандартів державної мови, а перевіряє Центр української мови.

Додамо, що документ передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері застосування державної мови.

категорії
Суспільство

Публікації по темі