Верховний суд визнав законним нерозмитнене авто на «євробляхах»

Громадянин уникнув штрафу і адміністративного правопорушення.

Верховний суд визнав законним користування автомобілем з іноземною реєстрацією, який ввезений в Україну з метою транзиту.

Про це повідомила прес-служба Верховного Суду.

Михайло Козинець просив скасувати постанову, згідно якої його визнали винним у порушенні митних правил та оштрафували на 8500 гривень.

«Позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії і не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України з метою транзиту», – пояснюють у суді.

Проте, під час судових засідань сам позивач визнав, що ввіз зазначений транспортний засіб для тривалого використання на території України, а режим «транзит» заявив, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

Позивач, пославшись на Рішення Конституційного Суду України № 1-рп/2015, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, які ввезені з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 МК України, зміг уникнути штрафу.

Додамо, що 15 червня у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, застосування яких значною мірою зменшить вартість розмитнення імпортних автівок. Завдяки цьому імпортні легкові транспортні засоби стануть для українців доступнішими, а різниця в розмірі ставок для різних за об’ємом двигуна авто не буде суттєвою.

категорії
Всі новиниСуспільство

Публікації по темі