Від очікування до реальності: скільки насправді коштує звести будинок

Для зведення будинку "з нуля" потрібно передбачити кошти на технічний нагляд, купівлю ділянки і всі необхідні роботи.

Учора на Весняному Будівельному Форумі 2019 Роман Баховський, СЕО компанії Cosmos Prefab, розповів про можливі ризики від будівництва оселі та орієнтовно прорахував повну вартість об’єкту будівництва.

За його словами, люди, які вирішують будувати будинок самому або ж наймати людей з цією метою, мають розуміти ризики. “Тут є великі ризики того, що ви не будете до кінця розуміти, що це за проект, який ви обираєте, зокрема чи під силу він вашому гаманцю. Також, оскільки ви почнете довготривалу справу, так чи інакше ви станете заручником цього проекту. Вам доведеться ним керувати, а тут треба бути дуже уважним”, – Роман Баховський.

Також він акцентував на тому, що досить важливим етапом у будівництві є проектування. “Це важлива складова, оскільки від цього залежить кошторис проекту. Є різні стадії проектування, і найважливішим є той, коли все рахують”, – запевняє Роман Баховський.

За його словами, на етапі планування більшість людей не усвідомлюють, у скільки їм обійдеться весь проект, і припускають, що виділять з сімейного бюджету не більше 100 тисяч доларів. Однак у кінцевому варіанті, додавши усі дрібниці, сума якісно збудованого об’єкту виходить абсолютно інакша.

Згідно з середніми підрахунками Романа Баховського, для зведення будинку у 120 квадратних метрів необхідно витратити 15 тис. доларів на ділянку, 6,6 тис. на проектування, 1,5 тис. на електрику, у 7 тис. обійдеться дорога, 4,6 тис. – свердловина, і ще 2 тис. доларів – септик.

Окрім того, чималих коштів потребує фундамент – 36 тис. дол, дах, фасад – 16 тис., вікна, двері – 10 тис., технічне наповнення – 17 тис., ремонт – 15 тис., меблі, техніка і декор закоштують ще 24 тисячі і кінцеве прибирання ще 200$.

Тож, для зведення будинку “з нуля” потрібно передбачити $10 тис. на технічний нагляд та управління процесом (10%), 35,3 тис. на ділянку і всі необхідні роботи та у 124,6 тис. обійдеться безпосереднє будівництво. Завершений проект, готовий до повноцінного проживання, за словами Романа Баховського, коштує 169,9 тисяч доларів.

Водночас, він вказує, що сьогодні пропонують тисячі проектів вже готових рішень, однак може виникнути фінансовий момент. “Ви можете подивитися в Інтернеті і підібрати собі будинок, але є ризик того, що він не буде базуватися на вашому бюджеті, тому що робочих проектів, повністю прорахованих, немає”, – наголошує Роман Баховський.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі