Від пропускного пункту до рецепції: Львівський органний зал завершує ремонтні роботи

Львівський органний зал завершує ремонтні роботи коридору та холу.

Будинок органної та камерної музики у місті Львові завершує поточний ремонт приміщень, розпочатий  24 липня 2018 року. Будівельні роботи планують закінчити до 21 жовтня поточного року.

Про це журналісту ІА «Вежа» розповів Тарас Демко, заступник директора Львівського органного залу.

Він зазначив, що 80% необхідних робіт вже виконані, тож будівництво в найближчі дні планують завершити. «Наразі повністю проведені підготовчі роботи, стіни вирівняли шпаклівкою – залишилося нанести фарбу та провести освітлення».

Тарас Демко розповів, що ремонт коридорів та холу ініціював ще з листопаду 2017 року, коли почав працювати заступником в Органному залі. «Відколи я почав тут працювати, ми вирішили реалізовувати програму ремонтних робіт в Органному залі на рік та на 5 років. Діяти потрібно було миттєво, оскільки кошториси з місцевого бюджету планують на сесії у серпні-вересні. Ми аргументували владі, що це місце потребує виділення коштів. В кінці грудня – на початку січня вже почали працювати над тим, щоб цей проект реалізувати».

Зазначимо, відповідний тендер на порталі публічних закупівель Prozorro з’явився 22 червня 2018 року.

Згідно тендерних даних, Будинок органної та камерної музики, який виступив замовником робіт, оцінив вартість виконаних послуг у 800 тис грн. В документації зазначено, що підрядник мав провести в приміщеннях електромонтажні роботи включно з демонтажем наявних елементів та здійснити оздоблювальні роботи.

Відтак, про участь у тендері заявили двоє учасників: ФОП Жеребцова Наталя Анатоліївна та ФОП Черняк Михайло Михайлович. Останній, власне, і став підрядником ремонтних робіт Органного залу у Львові.

Заступник директора Львівського органного залу зазначив, що задоволений проведенням прозорих торгів. «Тендер ми розмістили на Prozorro, і насправді нам це дуже допомогло, оскільки вимог до виконавця робіт було багато. По-перше, це пам’ятка національного значення, тож потребує дбайливого ставлення; по-друге, виділений бюджет ми не можемо коригувати; по-третє, ми не хотіли зупиняли концертний сезон, а паралельно проводити будівельні роботи, і на останок – усі роботи потрібно було узгоджувати із Управлінням охорони історичного середовища».

Варто вказати, що юридичний вік переможця торгів згідно даних Youcontrol –  4 місяці, або близько 2,5 місяці на початок ремонтних робіт. Однак Тарас Демко запевняє, що всі роботи відбуваються під щоденним наглядом, тож про недостатню якість виконаних робіт мова не йде.

Він також зазначив, що у Львівському будинку органної та камерної музики жодного разу не проводили ремонт з моменту його заснування у 1988 року, лише санітарну побілку. «Те, що ми зараз робимо, має для мене певний історичний контекст, тому я радий, що причетний до такого масштабного оновлення вигляду залу», – вказує Демко.

Окремо він акцентував на перебудові «касового вікна» у рецепцію, в якому цілодобово перебуватимуть вахтери. «Раніше тут була каса, і для того, щоб купити квитки, потрібно було згинатися в це вікно, там був такий великий МАФ, це не зручно. І раніше каса працювала лише за годину до концерту».

Окрім цього він зазначив, що в перелік ремонтних робіт входить установка скляної прозорої перегородки, яка відділятиме фойє та рецепцію, що частково вирішить проблему холоду в приміщеннях, який надходить із вхідних дверей. «При вході стоятиме велика перегородка, яка створить дві функціональні зони. У першій половині дня там будуть вахтери, а з 13:00 до 19:00 щоденно працюватиме каса.  Наша рецепція і каса буде дещо новим, адже раніше в нас був пропускний пункт вахтерів, як в армії. Я не хочу, щоб в органному залі відвідувачі відчували якусь пригніченість», – пояснює Тарас Демко.

Серед іншого наголосив, що від початку «відкриття» залу після ремонтних робіт працівники установи при необхідності для туристів говоритимуть англійською.

Однак, зауважив, що залишаються невирішеними проблеми з опаленням, заміна туалетів, які перебувають в жахливому стані, та необхідність оновлення плитки, яка є унікальною, тому що привезена із Богородчанського пісковика. Також в майбутньому планують знесення частини стіни холу з метою відкриття камерної сцени на місці туалетів. «Туалети будуть перенесені в інше приміщення, яке наразі нам ще не належить. Це буде великий проект «довбання» дверей сусіднього приміщення».

Повідомив, що за завершенням робіт планують «великий прийом» – безкоштовну подію з міні-концертами в різних точках залу, щоб презентувати відвідувачам зміни, які провели.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі