Від сьогодні енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії

Відтак у минуле відійдуть обленерго: кожне розділиться на оператора системи розподілу та компанію-постачальника.

1 січня 2019 починається перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоб він став працювати за європейською моделлю.

Про це раніше повідомляла прес-служба ДТЕК Дніпровські електромережі.

Відтак у минуле відійдуть обленерго: кожне розділиться на оператора системи розподілу та компанію-постачальника.

Оператор системи розподілу – ДТЕК Дніпровські електромережі і компанія-постачальник – Дніпровські енергетичні послуги. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях. Перша буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Друга – займатиметься постачанням електроенергії споживачам, відповідатиме за нарахування платежів і розрахунки.

Відповідно, у клієнтів будуть 2 договори: про надання послуг з розподілу і про постачання електроенергії. Їх можна знайти, відповідно, на офіційній сторінці АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» і ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги».

Для переукладення договорів не обов’язково особисто заповнювати та надсилати в ДТЕК Дніпровські електромережі запропонований зразок заяви приєднання, який клієнт отримав в листопаді разом з рахунком за електроенергію. Державою передбачено спрощену процедуру:

Продовжуйте користуватися послугами і своєчасно оплачувати рахунки. Таким чином, клієнт автоматично приєднується до послуг компанії – постачальника електроенергії.

Зміниться тільки зовнішній вигляд рахунка, і то тільки після 1 лютого: споживачі отримають один загальний платіжний документ з новими реквізитами. Там будуть два окремі рядки: за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії.

Прес-служба ДТЕК звертає увагу на те, що всі розрахунки проводяться через Компанію-постачальника – Дніпровські енергетичні послуги. Якщо клієнти оплачує рахунки через банк, інтернет-банкінг, необхідно буде вказати нові реквізити. Вони будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам в лютому 2019 року. В системі Особистий кабінет ДТЕК Дніпровські електромережі і електронних платіжних системах дані зміняться автоматично.

Показання лічильників, як і раніше, можна передавати через особистий кабінет, по телефону контакт-центру 0800500444, в онлайн-чаті на сторінці Facebook «ДТЕК Дніпровські електромережі» або іншими звичними способами.

Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, вона буде зарахована на особовий рахунок клієнта шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг. Про суму повернутих грошей клієнти будуть проінформовані в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

категорії
Суспільство

Публікації по темі