Відділ освіти Городоцької РДА неефективно використав 13 млн гривень, – аудит

Про результати аудиту повідомили Городоцьку місцеву прокуратуру.

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели у відділі освіти Городоцької районної державної адміністрації державний фінансовий аудит виконання бюджетної програми «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (в тому числі школою-дитячим садком, інтернатом при школі), спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами» за 2016-2018 рр. і виявили неефективне використання понад 13 млн грн бюджетних коштів, втрати 99,5 тис.грн та нецільове використання 32,2 тис. гривень.

Про це ІА “Вежа” повідомила прес-служба Західного офісу Держаудитслужби.

Аудитори встановили, що економічна служба відділу освіти не проводила детального аналізу фактичних витрат на утримання малокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів, не надавала пропозицій для їх оптимізації. Як наслідок, неефективно використано понад 7,7 млн грн.

Наприклад, упродовж цілого року утримувались посади гардеробників, які доцільно вводити лише на осінньо-зимовий період. Таким чином, неефективно використано у літні та міжсезонні періоди 2016-2018 років 326,3 тис. гривень. За умови встановлення охоронної сигналізації у загальноосвітніх школах району на оплату послуг з охорони приміщень Управлінню поліції охорони у Львівській області у 2016-2018 рр. відділ освіти витратив би 621,7 тис.грн.

На оплату праці сторожів у той же час витрачено майже 2,2 млн гривень. За розрахунками аудиторів, враховуючи вартість обладнання шкільних приміщень технічними засобами охоронного призначення, неефективно витрачено на охорону шкіл понад 1,5 млн грн. Неефективно витрачено 502,4 тис. грн на утримання котелень для опалення корпусів Бучалівської ЗОШ І-ІІ ст. та Городоцького НВК №2 «ЗОШ І ст. – гімназія».

З місцевого бюджету та за рахунок освітньої субвенції витрачено майже 5 млн грн на утримання 309 учнів з інших адміністративно-територіальних населених пунктів області. Крім того, відділом освіти зайво сплачено єдиного соціального внеску та виплачено зарплати на 99,54 тис. грн, а також у 2016 році 32,2 тис. грн з освітньої субвенції витрачено на оплату комунальних послуг, спожитих одним
із НВК.

За наслідками проведеного дослідження аудиторською групою розроблено 10 пропозицій, спрямованих на поліпшення фінансового стану відділу освіти та більш раціональне витрачання бюджетних коштів. Про результати аудиту проінформовано Городоцьку РДА та Городоцьку
місцеву прокуратуру.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі