Виконком дозволив зруйнувати історичну віллу Завадовичів

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження для проектування багатофункціонального готелю та житлового будинку з підземним паркінгом

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження для проектування багатофункціонального готелю та житлового будинку з підземним паркінгом на вул. Старознесенській 58,60, 60-а, 62, 62-а, 64, 66, 70, з знесенням існуючих будівель.

Відповідне рішення виконком погодив під час свого засідання 22 серпня.

Рішення про затвердження містобудівних умов та обмежень для ТзОВ «Ореста» було прийнято без обговорення та одноголосно. Проектом передбачається розширення бутік-готелю “Kavalier” за рахунок сусідніх будинків по вул. Старознесенській, 58 — 66, зокрема, історичної вілли Завадовичів.

Варто зазначити, до 5 лютого 2018 року тривали громадські обговорення детального плану території на вул. Старознесенська. Зокрема мешканці вулиці висловились категорично проти будівництва із знесенням існуючих будівель.

«Цей готель своєю масою візуально розчавлює пам’ятку місцевого значення – церкву Вознесіння Господнього. Для обслуговування “готелю”, потрібно розширити вулицю Старознесенську, з відкраюванням приватних територій», – розповідала Анна Біликівська, голова ГО “Народна дія”, напередодні засідання Виконавчого комітету 6 квітня 2018 року.

Водночас вона наголошувала, що детальним планом території передбачено знесення історичної вілли Завадовичів на вул. Старознесенська, 66. «Вілла Завадовичів, знаходиться у самому серці історично сформованого поселення, є одночасно і його візитною карткою поряд із церквою Вознесіння Господнього. Ця вілла була внесена у список нововиявлених пам’яток архітектури, пропонованих під державну охорону у дослідженні, виконаному спеціалістами Інституту «Укрзахідпроектреставрація» на замовлення дирекції ландшафтного історичного парку «Знесіння» ще у 1992 році», – розповідала Анна Біликівська.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі